Sinema Kulübü - Film Yorumları - Sayfa 3 - Forumluk.Net

Geri git   Forumluk.Net > Forumluk.Net | Kitap, Sinema & Televizyon Dünyası > Sinema Dünyası

User Tag List

Beğen Beğen:  19
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 01-10-2018   #21
Ambrosia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlişki durumu : Başım Bağlı
Cinsiyeti :
Takım : Fenerbahçe
Burç : Yay
Konular : 3

Konusu
4 liseli genç, okul müdürü tarafından ceza olarak okulun bodrum katını temizleyip düzenlemekle görevlendirilir. Eşyaları düzenlerlerken Jumanji adında oldukça eski bir video oyunu bulurlar. Ancak oyunu oynamaya başladıklarında oyun tarafından yutularak oyundaki çılgın dünyaya düşerler. 4 genç, oyunda seçtikleri karakterlere dönüşmüşlerdir ve kendilerini müthiş bir maceranın içinde bulurlar.
1995 yapımı Jumanji filminden esinlenen filmde kahramanlarımız bu kez Jumanji ormanına girecek.

Yorumum
Yeğenimin isteği doğrultusunda izledim ama beğenmedim diyemem, iyi vakit gerçirten, iyi oyunculuğa sahip, aksiyonu bol, eğlenceli bir filmdi. Ha çok kaliteliydi, vay be ne kurgu falan demiyorsunuz. İzliyorsunuz, gülüyorsunuz ve film bitince he iyiydi ya diyip unutuyorsunuz. Zaten komedi filminden de daha fazlasını beklememek lazım. Tek sevmediğim yanı illa araya bir romantizm katma çabaları, çok gereksiz olmuş yine de öpüşme sahnesine gülmedim değil.

Eski versiyonunu daha heyecan verici olarak hatırlıyorum ki o da döneminden kaynaklı olabilir sanırım. Neyse işte güzeldi ya, sevdim ben.

Puanım: 7

submit to reddit

Ambrosia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-27-2018   #22
Cinsiyeti :
Standart Ölüm günün kutlu olsun

Konusu
Sıradan bir hayat yaşayan üniversite öğrencisi Tree'nin hayatı, maskeli bir katil tarafından şaşırtıcı bir şekilde değişir. Katil tarafından korkunç bir şekilde öldürülen Tree, mucizevi bir şekilde hiç yaşanmamış gibi aynı günün sabahına uyanır. Öldürüldüğü günün tüm detaylarını ve korkunç sonununu tekrar tekrar yaşamaya başlar. Ta ki katillinin kimliğini ortaya çıkarana kadar.

Yorumum
Yine yeğenimle bir korku filmi gecesi yapacaktık ve ona film bulmasını söyledim, o da bu filmi buldu.
Filmin korkuyla alakası yok, belki azıcık bir gerilim ama o da sadece başlarda. Aksine eğlenceli ve komik, çerezlik bir film. İzlerken sıkılmıyor, iyi vakit geçiriyorsunuz o sebeple ben beğendim.
Filmi izlerken -belki izleyenleriniz vardır- 1993 yapımı "Bugün aslında dündü" filmine ne kadar benzediğini düşünmüştüm ki filmin sonunda da o filmden bahsedildiğini gördüm. O da güzel filmdi.

Puanım: 7.5

submit to reddit

Alt 02-27-2018   #23
Cinsiyeti :

Konusu

Ben-Hur Yahudi varlıklı bir prens, aristokrat, tüccardır. Üvey kardeşi Romalı Messala ise görüşmedikleri yıllar boyunca yüksek kademeli bir Roma hakimi olmuştur. Kudüs’ten uzak kaldığı uzun yıllardan sonra buraya dönen Messala, artık Roma ordusunun komutanı olmuştur. Yahudilerin özgürlüğü için canı pahasına mücadele eden Ben-Hur’dan, çocukluk arkadaşı Messala tarafından, Romalıları eleştiren yahudileri teşhis etmesi istenir ancak Ben-Hur kabul etmez. Messela onu kürek mahkumu olarak sürgüne gönderir. Bunun üzerine arkadaşı Zengin hayatına veda eden prens bu olay üzerine intikam yemini edecektir. Bu andan sonra hayatı büyük bir maceranın içinde kaybolur.

Yorumum
Film ilk çıktığında izlemek istediklerim arasındaydı ancak sonraki kötü yorumlardan etkilenip izlemekten vazgeçmiştim. Geçenlerde tekrar karşıma çıkınca hadi bir izleyeyim, ne kaybederim diyip açtım. Sahsen ben filmi beğendim. Eski versiyonu varmış filmin onunla karşılaştırılıp sönük bulunmuş ve sanırım biraz da içeriğinde değiştirmeler yapılmış o yüzden beğenmilmemiş ama o versiyonu izlemediyseniz -ki ben izlemedim- bu versiyon sizi tatmin edecektir. Ahım şahım bir şey beklemeden, sıkılmadan izleyebilirsiniz. Sonundaki mucizevi olaylar biraz kafamı karıştırdı ama çok da kurcalamamak lazım.

Puanım: 7

Bu adam pek hoş.

submit to reddit

Alt 03-19-2018   #24
Cinsiyeti :

Bu konu güzel oluyor ya izlediğim filmleri unutmamak adına.
Bir film daha ekleyeyim.

Yaaa aşırısı tatlı bir filmdi. Daha çok kadınlara hitap eden bir film gibi görünse de klasik bir aşk filmi değil kesinlikle. Basit, masalsı bir konu ama işlenişindeki alaycılık filmi sıradanlıktan uzaklaştırmış. Mantık aranmadan, keyifle izlenilebilecek bir film. Absürd denebilecek diyaloglar ve tepkiler çok sevimli, film bittiğinde yüzünüzde bir tebessüm kaldığını fark edeceksiniz.
Bu arada dublaj açmıştım ilk olarak felaket görünüyordu kesinlikle altyazılı izlemek gerekiyor.

submit to reddit

Alt 04-06-2018   #25
Cinsiyeti :

İspanyol filmlerini seviyorum ya. Konusu kestirilebilir, sıradan ancak işlenişini sevdim. Film boyunca geriyor sizi ve hiç sıkmıyor.

submit to reddit

Alt 05-28-2018   #26
Cinsiyeti :

Konusu

19.yy ortalarında Ada, Flora isimli bir kızı olan dilsiz bir annedir. Küçük kızı ile birlikte ülkesinden ayrılırken yanına gönülden bağlı olduğu piyanosunu da alan Ada için, Yeni Zelanda'nın ormanları içerisinde yeni kocası Steward ile başlayacağı yeni hayat, hiç de hayal ettiği gibi olmayacaktır. İlk olarak kocası, çok sevdiği piyanosunu Ada'nın haberi olmadan satacaktır. Piyanoyu alan komşusu, piyanoyu Ada'ya ancak Ada'nın ona piyano dersi vermesi şartıyla geri vereceğini söyler. Bu şekilde başlayan ilişkileri daha sonra farklı bir boyutta devam edecektir.

Filmi çok beğendim ama oruçluyken izlemeyin dfskajh

submit to reddit

Alt 05-28-2018   #27
Emektar Üye
No Avatar
İlişki durumu : Evli
Cinsiyeti :
Takım : Beşiktaş
Burç : Boğa
Konular : 0

Alıntı:
Ambrosia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
[

[

Eski versiyonunu daha heyecan verici olarak hatırlıyorum

Eskisi kessinlikle çok iyiydi

submit to reddit
HaDeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Stil

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz

Forum Bilgilendirme